Wycieczka uczniów klasy 7a do 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie

Data: 29.04.2024 r., godz. 09.33    146

25 kwietnia uczniowie klasy 7a udali się na wycieczkę do Dęblina, by zwiedzić 41. Bazę Lotnictwa Szkolnego. Podróż minęła nam bardzo szybko, a na miejscu przywitał nas żołnierz, który był naszym przewodnikiem i pomagał nam poruszać się po terenie bazy.
W czasie zwiedzania mogliśmy zobaczyć, jak wygląda praca strażaków, których zadaniem jest gaszenie pożarów na terenie bazy. Uczniowie mogli przymierzyć część stroju strażaka, wejść do helikoptera, który jest częścią sprzętu szkoleniowego.
Ogromne wrażenie zrobiły na nas symulatory lotu, do których także mogliśmy wejść. Mieliśmy okazję obserwować jednego z młodych pilotów, którzy odbywał lot szkoleniowy na symulatorze. Zwiedzanie zakończyliśmy wizytą w hangarze, gdzie naprawiane są maszyny. Tam słuchaliśmy niezwykle interesujących opowieści jednego z żołnierzy na temat budowy samolotu, pilotowania go i usterek. Mogliśmy także zobaczyć z bliska naprawiane samoloty.
W bazie obowiązuje całkowity zakaz robienia zdjęć, a więc te, które możecie obejrzeć, pochodzą wyłącznie ze strony internetowej 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego.

b1.png (1.28 MB)

symulator-orlik.jpg (180 KB)

b7.png (1.07 MB)b16.png (1.34 MB)

b15.png (980 KB)