Data: 26.03.2024 r., godz. 13.17    71
Dnia 25 marca 2024 r. odbył się II etap V edycji Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego „Popisz się” pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo.

Mieliśmy przyjemność gościć finalistów z 12 szkół powiatu legionowskiego.

Przedstawiamy wyłonionych laureatów:

I miejsce – Pola Dąbrowska, uczennica kl. VII SP nr 3 w Legionowie

II miejsce – Angelika Chrobot, uczennica kl. VII SP nr 4 w Legionowie

III miejsce – Jakub Jędrzejczyk, uczeń kl. VII SP w Jadwisinie

Zdobywcy podium otrzymali nagrody rzeczowe, a pozostali uczniowie - pamiątkowe dyplomy i świadomość, że wykazali się kunsztem odręcznego pisania, umiejętnością uważnego słuchania i czytania ze zrozumieniem, a także sprawną autokorektą pisanego tekstu (ważne: korektą własną, osobistą, ludzką J – nie tą komputerową).

Konkurs, organizowany przez nauczycieli języka angielskiego z naszej szkoły, skierowany jest do uczniów klas VII-VIII i daje m.in. możliwość:

- sprawdzenia swoich umiejętności w zakresie rozumienia tekstu anglojęzycznego ze słuchu (uzupełnianie tzw. „tekstu z lukami”),

- pisemnego odtworzenia słuchanego tekstu (czytaj: „dyktando po angielsku”),

- nie mówiąc już o „zapisie pojedynczych wyrazów na podstawie transkrypcji fonetycznej” (czyli odszyfrowanie zapisów alfabetu fonetycznego aby napisać wyraz zwykłymi literami…dziwnie to brzmi, ale bardzo się przydaje w nauce języka obcego).

Konkurs „Popisz się” został wpisany do kuratoryjnego wykazu zawodów wiedzy, które mogą być umieszczone na świadectwie kończącym szkołę, jeżeli uczeń zdobył miejsce zwycięskie w całym II etapie edukacyjnym (zatem trójka wyżej wymienionych siódmoklasistów już poczyniła inwestycję w swoją przyszłość).

IMG_7135.JPG (213 KB)IMG_7133.JPG (155 KB)IMG_7132.JPG (186 KB)IMG_7128.JPG (467 KB)

IMG_7127.JPG (385 KB)IMG_7131.JPG (218 KB)

IMG_7126.JPG (360 KB)